Katarzyna
Paschalis-Trela
OKULISTYKA,
REZONANS MAGNETYCZNY
Katarzyna Trela jest doktorem nauk weterynaryjnych, autorką pracy poświęconej nawracającemu zapaleniu błony naczyniowej koni.
Studiowała na SGGW w Warszawie oraz na Uniwersytecie w Barcelonie. Była pracownikiem Kliniki Koni SGGW oraz nauczycielem akademickim.
Po studiach doktoranckich odbyła staże w katedrze okulistyki na Uniwersytecie w Monachium oraz w Zurichu i obroniła doktorat w 2012r. Następnie została przyjęta na staż kliniczny w klinice „Eye Care for Animals” w Stanach Zjednoczonych.
Pracowała oraz prowadziła badania naukowe m.in. nad implantami rogówkowymi dla ludzi w Katedrze Radiologii i Okulistyki Uniwersytetu w Davis, Kalifornii.
Obecnie zajmuje się badaniem, leczeniem i chirurgią okulistyczną.
-
Autorka publikacji naukowych.
-
Wykładowczyni studiów specjalizacyjnych chorób koni.
-
Prelegent konferencji weterynaryjnych oraz szkoleń dla lekarzy.
-
Konsultuje przypadki okulistyczne lekarzom weterynarii w kilku lecznicach w Polsce.
-
Pierwszy i jedyny Polak certyfikowany dyplomem: Diplomate of American College of Veterinary Surgeons (Dipl. ACVS).
-
Lekarz polskiej kadry WKKW na wielu zawodach w tym IORio 2016, ME Strzegom 2017, MŚ Tryon 2018.
-
Lekarz Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).
Jan Trela jest absolwentem SGGW w Warszawie. Od razu po studiach został przyjęty na staż w Stanach Zjednoczonych. Odbył roczną praktykę, a następnie pracował w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych klinik dla koni, Alamo Pintado Equine Medical Center w Kalifornii.
Po kilku latach wrócił do Polski. Pracował przez rok w Alma Mater jako chirurg i nauczyciel akademicki. Następnie otrzymał stypendium amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów weterynaryjnych i jako pierwszy chirurg z Polski, zdobył szansę odbycia specjalizacji (rezydentury) z chirurgii koni na prestiżowym uniwersytecie w Davis. W 2014 ukończył specjalizację i przyjął posadę na Uniwersytecie UC Davis, kontynuując tym samym swoją pracę kliniczną oraz badania naukowe.
Jako jeden z dwóch chirurgów weterynaryjnych w USA, odbył staż w jednym z czołowych ośrodków chirurgii ortopedycznej i medycyny sportowej dla ludzi, na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas. Współpraca ta miała na celu poznawanie nowych technik operacyjnych jak i doszkalanie w zakresie chirurgii ortopedycznej.
Regularnie jeździ i operuje w klinikach w Czechach, Belgii, Holandii oraz Bliskim Wschodzie, jak również prowadzi wykłady na konferencjach i zjazdach chirurgicznych na całym świecie.
Od pięciu lat świadczy specjalistyczne usługi chirurgiczne lekarzom weterynarii w najlepszych klinikach i lecznicach w Polsce.
Alex Young
BVSc (Hons I), DACVR
Alex Young jest dyplomowanym radiologiem, ze szczególną specjalnością w rezonansie magnetycznym koni. Przez 6 lat pracowała w katedrze radiologii na uniwersytecie UC Davis, USA. Posiada kilka specjalizacji, w tym z ultrasonografii i radiologii dużych zwierząt oraz należy do grona nielicznych radiologów certyfikowanych dyplomem amerykańskiego colleg’u radiologów weterynaryjnych (Dipl. ACVR).
W 2013 roku wróciła do Australii, skąd pochodzi. Pracowała na Uniwersytecie w Sydney. Obecnie jest szefową radiologii na Uniwersytecie w Queensland, równocześnie prowadzi międzynarodowe konsultacje teleradiologiczne. Wielu z Jej pacjentów to konie sportowe z najwyższej światowej półki.